PEDAGODZY

Magdalena Szymańska

Pedagog wokalny, rehabilitant głosu; założycielka studia wokalnego Przestrzeń Głosu, prezes i współtwórczyni spółki powołującej do życia dwie szkoły: Studium Muzyki Liturgicznej oraz Przestrzeń Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Od 2015 roku jest certyfikowanym pedagogiem wokalnym Natural Voice Perfection, od 2023 roku certyfikowanym rehabilitantem głosu Doctor Vox Voice Therapy Technique – uprawnienie numer T230815-5 (wyd. w Izmir, Turkey). Jest dyrygentką scholii liturgicznej działającej przy parafii św. Marcina i Wincentego w Skórzewie. Absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej (na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej). Współpracuje jako trener wokalny z solistami i chórzystami. Prowadziła szkolenia na wielu radach pedagogicznych w ramach działań profilaktycznych przed nabyciem głosowych chorób zawodowych, prowadziła szkolenia dla wykładowców uczelni (m.in. Lotnicza Akademia Wojskowa – Dęblin, Politechnika Poznańska). W 2016 r. nagrała wokale do muzyki filmowej (kompozycje Lecha Jankowskiego do animacji Stacey Steers pt. Edge Of Alchemy), w 2017 r. nagrała chórki do spektaklu „Dupak” (kompozycja Karoliny Supron dla Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu).

emisja głosu,
rehabilitacja głosu,
pomoc w studio nagrań
szkolenia grup, rad pedagogicznych, firm
warsztaty dla zespołów, chórów, scholi parafialnych

Maria Antkowiak-Świątek

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Ponadto śpiewaczka operowa (sopran), pedagog wokalny; wykładowca Poznańskiej Akademii Muzycznej w Katedrze Musicalu. Od 2016 roku jest certyfikowanym pedagogiem wokalnym Natural Voice Perfection. Absolwentka OSM II st. im. Henryka Wieniawskiego w klasie fortepianu oraz poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie śpiewu prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Jest laureatką m.in. I nagrody na I. Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku oraz trzech nagród specjalnych, w tym za osobowość konkursu i image sceniczny. Zadebiutowała w Teatrze Polskim w operze „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta pod batutą Adama Banaszaka. Od sezonu 2017 występuje na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu jako Papagena w nowej produkcji opery „Czarodziejski flet” pod batutą maestra Gabriela Chmury. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Łodzi w polskiej prapremierze amerykańskiej opery „Streetcar named Desire” André Previna pod dyrekcją maestro Tadeusza Kozłowkiego. Występowała jaka solistka w trasie koncertowej po Chinach z Orkiestrą symfoniczną Philadelfia Festival Orchestra oraz w solowymi recitalami pieśni z Julią Wolańską-Gajdą. Współpracuje z Agencją artystyczną ZAF w Berlinie oraz International Music Agency Magadis we Włoszech.

emisja głosu,
rehabilitacja głosu,
śpiew operowy,
musical

Karolina Supron

Wokalistka na wielu albumach studyjnych, m. in.: Gienek Loska BAND „Hazardzista”, „cudowny świat”, „Jarzynki i przyjaciele”, „Vivaldi jak 300 lat temu”, Maciej Maleńczuk „Tęczowa Swasta”, Stanisława Celińska „Atramentowa”, Stanisława Celińska „Suplement”, De Mono „XXX”, IDA „Prosta historia”, Strachy Na Lachy „Przechodzień o wschodzie”. Na co dzień związana jest ze Szkołą Tańca Współczesnego w Poznaniu, szkołą wokalną „Przestrzeń Głosu”, a także ze studiem aktorskim STA. Stworzyła muzykę do spektakli dyplomowych: „Lalki” reż. D. Abbe (Teatr Nowy, 2016r.), „Gromiwoja wg Arystofanesa” reż. J. Moszkowicza (Studio STA, 2017r.) oraz do „Dupaka” (Scena Wspólna, 2017r.).

Jako aktorka zagrała m. in. w: teledyskach Verby, Dwa Sławy, Palucha („Gdybyś kiedyś“). W 2016 roku wcieliła się w rolę Amy Winehouse (Teatr Wielki, Poznań).

emisja głosu
aktorstwo i interpretacja piosenki

Sara Malińska

Absolwentka wydziału Commercial Music Performance (University of Westminster) w Londynie. Absolwentka Studium Musicalowego przy Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Ukończyła Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia, gdzie opanowała umiejętność gry na fagocie oraz fortepianie. Wokalistka sesyjna, kompozytorka i autorka tekstów. Od 2023 roku jest certyfikowanym pedagogiem wokalnym w Stowarzyszeniu Natural Voice Perfection. Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 5 lat, kiedy zaczęła jeździć na festiwale i konkursy wokalne dla dzieci. Od tego czasu nagrała wiele własnych utworów, uczestniczyła w The Voice of Poland, koncertowała w chórkach gwiazd X-factor i sama kształciła się prywatnie u najlepszych nauczycieli emisji głosu w Polsce (prof. Janice Chapman, Sonia Lachowolska, Danuta Sendecka). Nauką śpiewu zaczęła zajmować się podczas praktyk na studiach, i tak zostało do dziś.

emisja głosu
rehabilitacja głosu
umuzykalnianie dla dzieci
przygotowanie do szkół muzycznych
język angielski w piosenkach

Zofia Miksa-Kurowska

Zofia „Miksa” Kurowska – absolwentka studiów I oraz II stopnia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, specjalności Rytmika oraz Wokalistyka jazzowa.

Swoje umiejętności w zakresie emisji głosu, interpretacji tekstu, improwizacji wokalnej, podstaw fortepianu jazzowego, czy też pracy w zespole rozwijała pod okiem: dr hab. Janusza Szroma, prof. dr hab. Katarzyny Stroinskiej – Sierant, mgr Barbary Włodarskiej – Fabisiak oraz mgr Julii Rosinskiej – Kopala.

Śpiewa i występuje przed publicznością od dziecka. W ostatnich latach koncertowała m.in. z Jagodziński Trio, CoOperate Orchestra, a także brała udział w licznych projektach muzycznych – Koncercie nagraniowym Gospel Joy, „Music On The Spotlight”, „Kulturalny Stary Rynek” i wielu innych.

Artystka współpracuje i nagrywa utwory dla projektu „Pomelody – The Power of Melody”. Jest autorką utworów, wokalistką i współzałożycielką zespołu „4U”, wraz z którym zajęła I miejsce podczas festiwalu Refresh. Inspiracje czerpie zarówno z muzyki klasycznej, jak i świata muzyki rozrywkowej: muzyki jazzowej, soulowej, popowej, elektronicznej czy gospel.

emisja głosu,
praca nad stylem,
improwizacja wokalna

Kasia Banaszak

Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego oraz Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu. Wcześniej związana z językiem niemieckim, dziś nauczycielka muzyki w szkole podstawowej, dyrygentka oraz pedagog wokalny w Przestrzeni Głosu. Doskonali swoje umiejętności wokalne i pedagogiczne pod okiem nauczycieli stowarzyszenia Natural Voice Perfection. Tworzy własny projekt “AleVocale”, kształcąc dzieci, młodzież i dorosłych oraz organizując koncerty. Z pasją obserwuje, jak uczniowie przełamują swoje bariery, rozkwitając na scenie. Spełnia się, tworząc projekty muzyczne i teatralne – sztuka zawsze stoi na szczycie jej układanki życiowej. Czerpie z każdego doświadczenia i spotkania, będącego inspiracją do tworzenia.

emisja głosu
rehabilitacja głosu
umuzykalnianie dla dzieci
muzyka liturgiczna
śpiew chóralny

Jacek Szwaj

Jacek Szwaj

Pianista, wokalista i kompozytor. Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu jazzowego. Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego oraz w POSM II st. im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Koncertuje głownie solo oraz z projektem JACEK SZWAJ TRIO, który współtworzy wraz z Damianem Kostką (kontrabas) i Mateuszem Brzostowskim (perkusja). Jest również pianistą Hanny Banaszak. Współpracował w różnych projektach ze znakomitymi artystami, m.in.: Leszkiem Możdżerem, Janem A.P. Kaczmarkiem, Krzesimirem Dębskim oraz z chórami gospel: Gospel Joy i Brian Fentress & Regeneration. Współtworzy także projekt jordańskiego wokalisty Humama Ammari

Jego aktywność wykracza daleko poza obszary jazzowego mainstreamu. Intensywnie działa na polu twórczości związanej z muzyką klasyczną, musicalem i filmem. Od kilku lat współpracuje z kompozytorem Bartoszem Chajdeckim, czego owocem są choćby nagrania do dwóch największych polskich produkcji serialowych obecnego sezonu: Wojenne Dziewczyny (TVP) i Belle Epoqe (TVN).

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in: zdobywcą Pierwszej Nagrody i tytułu Transatlantyk Instant Composer 2012, na konkursie Instant Composition Contest 2012 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Ten doroczny konkurs natychmiastowej improwizacji do obrazu, jest do dzisiaj jedynym tego typu wydarzeniem na świecie.

kierownik muzyczny koncertów
praca nad utworami
współpraca z pianistą

Ernest Szymański

Trener personalny, absolwent AWF Poznań, a także prowadzący zajęcia z posturologii wokalnej(praca nad oddechem oraz postawą ciała). W pracy pokazuje innym, jak trenować, aby skutecznie osiągnąć swoje cele sylwetkowe, sprawnościowe i zdrowotne.

posturologia wokalna
trening personalny

Agata Kamińska (fizjoterapeutka)

Dyplomowany magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Ukończyła 3 – modułowy kurs diagnostyki i terapii manualnej FDM (Fascial Distortion Model), kurs badania i fizjoterapii funkcjonalnej w uszkodzeniach stawu kolanowego oraz kurs masażu i terapii tkanek głębokich. Odbyła 3 miesięczny staż w klinice rehabilitacyjnej Reha-Sport w Poznaniu oraz 2 tygodniowe szkolenie z zakresu diagnostyki i terapii schorzeń układu ruchu w gabinecie rehabilitacyjnym RehaMobile. Od 2015 roku współpracuje ze szkołą wokalną „Przestrzeń Głosu „. Pomaga uczniom w problemach takich jak: zespoły napięciowe mięśni głowy, szyi i tułowia, nieprawidłowa postawa ciała np. zespół skrzyżowania górnego, zaciskanie zębów i inne. Od 2016 roku pracuje na stanowisku fizjoterapeuty w firmie INPULS.

fizjoterapia

Jarosław Szymański

tel: 889111000

Jarosław Szymański

Dyplomowany trener personalny, instruktor CrossFit, samoobrony, sportów walki w tym przede wszystkim karate, kick boxing oraz MMA, czwarty dan karate kyokushin, czarny pas judo.

Cross Fit & Streaching – praca nad mięśniami odpowiedzialnymi za postawę i oddech