Wakacyjne Warsztaty Przestrzeni Głosu – sierpień 2018

3 lipca, 2018

Wydarzenie FB 

Termin: 18 -26 sierpnia 2018 (od soboty do niedzieli)

Miejsce: Przestrzeń Głosu, Poznań

Koszt: 1150 zł (obejmuje wszystkie zajęcia, nie obejmuje noclegu ani wyżywienia)

Ilość miejsc: 10-12 uczestników, wiele zajęć indywidualnych i w grupach po 5-6 osób

Podczas zajęć aktorskich uczestnicy będą uczyli się sztuki interpretacji i wyrażania emocji w duetach, zatem zajęcia aktorskie będą się odbywały na materiale muzycznym, wokalnym.

KONCERT FINAŁOWY: każdy uczestnik wystąpi z utworem solowym (przygotowywanym na zajęciach indywidualnych) oraz w duecie (przygotowywanym na zajęciach aktorskich). Koncert obędzie się w niedzielę 26 sierpnia o 19:00 w poznańskim klubie BLUE NOTE.

ZGŁOSZENIA u Marii Antkowiak: 506 762 271 lub Magdaleny Szymańskiej: 693 554 045, oraz pod adresem: przestrzen.glosu@gmail.com

ZAJĘCIA WARSZTATOWE:

  • codziennie emisja głosu 45 min – Maria Antkowiak, Magdalena Szymańska

  • indywidualne zajęcia z interpretacji piosenki (Karolina Supron) i pracy nad piosenką (Michał Sobierajski)

  • grupowa emisja głosu (różni wykładowcy) – codziennie rano 30 minut

  • codziennie zespoły wokalne (Sara Malińska) oraz zajęcia wokalno-aktorskie w grupach (po 6 osób) – przygotowywanie duetów (Karolina Supron)

  • warsztaty aktorskie (Michał Kocurek)

  • cross fit – ćwiczenia wzmacniające mięśnie oddechowe oraz mięśnie odpowiedzialne za prostą postawę (Jarosław Szymański)

  • wykłady z ćwiczeniami: postawa, primal sound, Lax Vox Therapy Technique (Magdalena Szymańska)

  • 2 koncerty: z pianistą w domu kultury oraz finałowy z bandem (utwory solowe, duety, piosenki zespołowe)

MOGĄ NASTĄPIĆ POJEDYNCZE ZMIANY DOTYCZĄCE ZAJĘĆ.

RAMOWY PLAN DNIA (PONIEDZIAŁEK-SOBOTA)

9:30-10:00 rozśpiewanie

10:00-14:00 zajęcia indywidualne (codziennie 2 lekcje)

15:00 duety – zajęcia wokalno-aktorskie 

16:00 zespoły wokalne

18:30 warsztaty aktorskie / cross fit / performing / koncert

PIERWSZEGO DNIA (sobota) zajęcia rozpoczną się o godzinie 16:00.

16:00 spotkanie organizacyjne i rozśpiewanie

17:00 kreatywność wokalna

18:00 zajęcia aktorskie integracyjne

20:00 pizza i karaoke

W KAŻDĄ NIEDZIELĘ ZAJECIA ROZPOCZYNAJĄ SIĘ 10:15 LUB 11:30 BY CHĘTNE OSOBY MOGŁY PÓJŚĆ RANO NA MSZĘ. Najbliższy kościół na ul. Ścinawskiej – msza o godzinie 9:00. 

                      

KADRA WARSZTATÓW

MAGDALENA SZYMAŃSKA

Pedagog wokalny, rehabilitant głosu; założycielka studia wokalnego Przestrzeń Głosu, prezes i współtwórczyni Musica Est – spółki powołującej do życia dwie szkoły: Studium Muzyki Liturgicznej oraz Przestrzeń Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Od 2015 roku jest certyfikowanym pedagogiem wokalnym Natural Voice Perfection. Jest dyrygentką scholii liturgicznej Marco Angeli działającej przy parafii św. Marcina i Wincentego w Skórzewie. Absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej (na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej). Współpracuje jako trener wokalny m.in. z solistami i chórzystami zespołu Gospel Joy. W 2016 r. nagrała wokale do muzyki filmowej (kompozycje Lecha Jankowskiego do animacji Stacey Steers pt. Edge Of Alchemy), w 2017 r. nagrała chórki do spektaklu „Dupak” (kompozycja Karoliny Supron dla Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu).

 

MARIA ANTKOWIAK

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Ponadto śpiewaczka operowa (sopran), pedagog wokalny; wiceprezes i współtwórczyni Musica Est – spółki powołującej do życia dwie szkoły: Studium Muzyki Liturgicznej oraz Przestrzeń Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Od 2016 roku jest certyfikowanym pedagogiem wokalnym Natural Voice Perfection. Absolwentka OSM II st. im. Henryka Wieniawskiego w klasie fortepianu oraz poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie śpiewu prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Jest laureatką m.in. I nagrody na I. Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku oraz trzech nagród specjalnych, w tym za osobowość konkursu i image sceniczny. Zadebiutowała w Teatrze Polskim w operze „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta pod batutą Adama Banaszaka. Od sezonu 2017 występuje na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu jako Papagena w nowej produkcji opery „Czarodziejski flet” pod batutą maestra Gabriela Chmury. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Łodzi w polskiej prapremierze amerykańskiej opery „Streetcar named Desire” André Previna pod dyrekcją maestro Tadeusza Kozłowkiego. Występowała jaka solistka w trasie koncertowej po Chinach z Orkiestrą symfoniczną Philadelfia Festival Orchestra oraz w solowymi recitalami pieśni z Julią Wolańską-Gajdą. Współpracuje z Agencją artystyczną ZAF w Berlinie oraz International Music Agency Magadis we Włoszech.

 

KAROLINA SUPRON

Wokalistka na wielu albumach studyjnych, m. in.: Gienek Loska BAND „Hazardzista”, „cudowny świat”, „Jarzynki i przyjaciele”, „Vivaldi jak 300 lat temu”, Maciej Maleńczuk „Tęczowa Swasta”, Stanisława Celińska „Atramentowa”, Stanisława Celińska „Suplement”, De Mono „XXX”, IDA „Prosta historia”, Strachy Na Lachy „Przechodzień o wschodzie”. Na co dzień związana jest ze Szkołą Tańca Współczesnego w Poznaniu, szkołą wokalną „Przestrzeń Głosu”, a także ze studiem aktorskim STA. Stworzyła muzykę do spektakli dyplomowych: „Lalki” reż. D. Abbe (Teatr Nowy, 2016r.), „Gromiwoja wg Arystofanesa” reż. J. Moszkowicza (Studio STA, 2017r.) oraz do „Dupaka” (Scena Wspólna, 2017r.). Jako aktorka zagrała m. in. w: teledyskach Verby, Dwa Sławy, Palucha („Gdybyś kiedyś“). W 2016 roku wcieliła się w rolę Amy Winehouse (Teatr Wielki, Poznań).

SARA MALIŃSKA

Studentka wydziału Commercial Music Performance (University of Westminster) w Londynie. Ukończyła Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia, gdzie opanowała umiejętność gry na fagocie oraz fortepianie. Wokalistka sesyjna, kompozytorka i autorka tekstów. Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 5 lat, kiedy zaczęła jeździć po festiwalach i konkursach wokalnych dla dzieci. Od tego czasu nagrała wiele własnych utworów, uczestniczyła w The Voice of Poland, koncertowała w chórkach gwiazd X-factor-a i sama kształciła się prywatnie u najlepszych nauczycieli emisji głosu w Polsce (m.im. Sonia Lachowolska). Nauką śpiewu zaczęła zajmować się podczas praktyk na studiach, i tak zostało do dziś. Uwielbia pracę z dziećmi, a w najbliższym czasie przewiduje nagranie własnej płyty.

MICHAŁ KOCUREK

Absolwent PWST w Krakowie, aktor Teatru Nowego w Poznaniu, w którym występuje od 2009 roku. Wykładowca piosenki aktorskiej w Studiu Aktorskim STA w Poznaniu.

Na scenie debiutował jeszcze w czasie studiów – zagrał główną rolę w musicalu o św. Franciszku z Asyżu – „Francesco”. Kolejną ważną rolą był „Sen nocy letniej” (reż.: Wojciech Kościelniak, muz.: Leszek Możdżer), który powstał jako spektakl dyplomowy w PWST Kraków, a następnie został przeniesiony na do Teatru Nowego w Poznaniu. Na scenie Teatru Nowego stworzył wiele ról m.in : ON w „Imperium” Ceziego Studniaka, ZJO czyli Znowu Jakiś On w „Kochanie zabiłam nasze koty” Doroty Masłowskiej , Ana Sol w „Dom Bernardy Alba” F.G. Lorki czy Przewodniczącego w „Dwunastu Gniewnych” R. Rose’a , Jan Sobolewski w „Dziadach” A. Mickiewicza, Pan Dziobek Zwany Siłą w „Będzie Pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk” Agaty Dudy-Gracz. Świetnie sprawdza się też w repertuarze dziecięcym. Obecnie jako Brzydkie Słowo w „Chodź na słówko 2” Maliny Prześlugi.

 

MICHAŁ SOBIERAJSKI

Wokalista, pianista, kompozytor, autor tekstów i aranżer, zdobywca trzeciego miejsca w drugiej edycji programu The Voice of Poland. W maju 2017 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach, na kierunku Jazz i muzyka estradowa. 21 kwietnia 2015 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny, zatytułowany Przed snem. Płytę promowały single „Część” i „Rzeka”. Brał udział w LIII Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu w ramach koncertu „SuperDebiuty”.

JAROSŁAW SZYMAŃSKI

Dyplomowany trener personalny, instruktor CrossFit, samoobrony, sportów walki w tym przede wszystkim karate, kick boxing oraz MMA, czwarty dan karate kyokushin, czarny pas judo.